Pokud máte děti, tak věřte, jednoho dne to přijde. Možná to bude trvat, ale skutečně se to jednou stane! Vaše děti se osamostatní a odstěhují.

Dali jste dětem vše, lásku, péči a nezřídka i nemalé finance, a vaše děti jednoho dne dostudují a začnou pracovat. Najdou si bydlení, možná partnera a budou to stále vaše děti a stále vás budou potřebovat, jen už nebudou bydlet s vámi. Často to ženy nesou hůř než muži, nebo to muži spíše nedávají tak najevo, ale objeví se tzv. syndrom opuštěného hnízda.

chalupa

Přijdete domů z práce a nejednou vám to dojde. V domě je nezvyklý klid, nikdo po vás nic nechce a v kuchyni je plný koš na odpadky, protože to kdysi vynášely děti, ale ony už s vámi nebydlí a vy jste ještě nepřerozdělili domácí práce. Tento stav, kdy opravdu cítíte prázdnotu nejen v bytě, ale hlavně v srdci, bude trvat nějakou dobu. Měli byste se co nejvíc zaměstnat nějakými aktivitami.

Odstěhovaly se od vás vaše děti? To je doba, kdy se konečně můžete pustit do rekonstrukce bytu, můžete se plně věnovat svým aktivitám nebo si najít nějaké nové, je to totiž i chvíle, kdy budete mít najednou více peněz.

Když děti odejdou žít vlastní život, můžete i vy změnit ten váš dosavadní. Můžete si vzít hypotéku na rekreační objekt a těšit se, až za vámi budou na víkendy a prázdniny jezdit vnoučata. Blíží se váš odchod do důchodu a proč si nepořídit rekreační objekt, kde bude moct trávit čas třeba na zahrádce, výlety do přírody, ale třeba i jen lenošením.

vnoučata

Nepropadejte depresím, když https://www.tripadvisor.cz/Restaurant_Review-g274687-d10104507-Reviews-Restaurace_na_Zahradce-Ceske_Budejovice_South_Bohemian_Region_Bohemia.html vám vaše děti řeknou, že se stěhují do svého, že vylétávají z vašeho hnízda, je to doba, kdy ještě můžete mnohé zažít, mnohé zkusit a také mnohé změnit. Je to doba, kdy ještě nejste staří a máte dostatek sil, chutí a odhodlání. Jen je třeba si to uvědomit.

A pokud vám bude po dětech hodně smutno, pozvěte je o víkendu na oběd, je zaručeno, že se s radostí přiběhnou.