Být mámou rozhodně není lehké. Kromě toho, co všechno je jedna žena schopná udělat pro to, aby se postarala o své děti, manžela a domácnost, je nesmírně stresující i to, že nemá žádný čas pro sebe, který přirozeně čas od času potřebuje.
A s touto myšlenkou se může každá máma vyrovnat po svém a někdy to je poněkud pohoršující. A to třeba tak, že začne kouřit.
žena s cigaretou

Pro mámy je kouření nepovolené

Svobodná žena asi nepřemýšlí nad tím, kdy a kde si může zapálit její cigaretu, kterou tolik potřebuje. Mámy kuřačky to však mají o trochu těžší. Pocit, že si chtějí v klidu a bez výčitek svědomí dopřát cigaretu, se v nich vnitřně pere s hlasem rozumu, který říká, že teď nesmí, protože jsou u toho děti.
Společnost se na maminku, která si v přítomnosti dětí zapálí cigaretu, dívá pohrdavě a značně ji proto soudí. Není se čemu divit, hledí se na dítě nebo děti, které musí dýchat kouř, který je škodlivý pro jejich zdraví. Tím pádem se chová jako matka, která je nezodpovědná a nezáleží jí na tom, že ohrožuje vlastní děti na životě.
cigareta v popelníku

Návyk, který přináší omezování

Patříte mezi mámy, které si neodpustí to, že si zapálí cigaretu? V tom případě to není správné nejen pro vás, ale i pro vaše dítě, které si bohužel to, že dáte mnohdy přednost vašemu zlozvyku než jemu, odnese nejvíce.
Děti vás vždy budou omezovat. Alespoň z hlediska toho, že byste si přály dělat co chcete a nikoho se neptat na svolení. A je absolutně jedno, čeho se to týká. V případě, že holdujete jedné cigaretě za druhou, můžete se připravit o nesmírně vzácné okamžiky, které byste jinak mohly prožít s vašimi ratolestmi.
•       Nelze přesně spočítat, kolik minut denně trávíte s vaším zlozvykem, ale jedno je jisté, jsou to minuty, které netrávíte s vašim dítětem a rovněž nad ním nemáte ani žádnou kontrolu.
Mnoho maminek nechává jejich děti osamotě v domnění, že se jim za 5 minut nic nestane a pak se diví, čeho všeho se za tak krátkou dobu dopustily. Nemluvě o tom, že se můžete dopracovat k tomu, že se z vašich dětí jednou stanou kuřáci jenom proto, že to viděly v průběhu jejich dětství u vás. A tomu byste asi nechtěly přihlížet. Pokud s tím nemůžete bojovat a víte, že samy od sebe kouřit nepřestanete, není zbytečné vyhledat odbornou pomoc, která vám pomůže zbavit se nálepky „matka – kuřačka“ jednou provždy.