Plánujete předělání svého bazénu a například vyměnit starý gumový bazén za pevně postavený bazén? V tom případě jsou pro vás vhodné pevně postavené bazény vyrobené z odolného plastu. Dané bazény se vyrábějí v různých velikostech a barvách, přesně tak, aby vyhovovali vašim přáním. Dané gumové bazény nevydrží moc dlouho a velmi jednoduše se protrhnou, jejich údržba není také moc jednoduchá. Samozřejmě vzhled pevně postavených bazénu je mnohem hezčí, než u polo-nafouklého bazénu.

Bazén

Poměrně moderní dnes je mít bazén zapuštěný nebo částečné zapuštěn. Pokud se rozhodnete zapustit bazén částečně, můžete jistě tento sen si splnit svépomocí. Záleží pouze na vás, jak hluboko bazén posadíte. Můžete mít bazén zapuštěn půl metr do hloubky či dokonce skoro po okraj. Pokud bazén nechcete zapustit moc hluboko, může vám postačit kopání pouze ručně pomocí lopaty. Pokud se ale rozhodnete zapustit bazén více, budete potřebovat také už nějakou tu techniku, jako je menší bagr. Je potřeba myslet na jeho správné upevnění a především pevný podklad.

Relax

Takové částečně zapuštěné bazény mohou být okrasou vaší zahrady a vy i vaše rodina si můžete užívat krásné dny v příjemném bazénu. K danému bazénu potřebujete jistě také pevné schůdky.

U nás, v České republice, jsou pevné plastové bazény velmi v oblibě. Jsou jednodušší na údržbu a také vydrží více let. Na zimu není potřeba bazén celý vypouštět, jen pod úroveň skimmeru a poté bazén řádně musíte zazimovat. Taková údržba bazénu potřebuje dostatečnou techniku, dnes je však spousta technologií jako jsou například vysavače do bazénu nebo různé kartáče. Každý bazén se jistě neobejde bez filtrace, která udržuje celou sezónu bazén krásně azurový. Nejpoužívanějším typem je zcela určitě písková filtrace. Pokud chcete být odborníkem na údržbu bude potřeba mít také různé prostředky pro udržení krásné vody, například to obnáší také znalost pH vaší vody.