Vůně nás provázejí na každém kroku už od narození. Dokážou ovlivňovat naši náladu, vyvolávat v nás emoce, jsou účinné vůči stresu a určité aromatické látky mají schopnost v těle spouštět léčebné procesy. Podvědomě vyhledáváme a jsou nám příjemné vůně, se kterými máme spojené určitě pozitivní vzpomínky.

obývací pokoj

Podle vědců je pro návštěvu první dojem z toho jak to u nás doma voní daleko silnější, než jak máme doma uklizeno. Díky správně zvoleným vůním, tak můžete z vašeho domova udělat prostor, kde se dokážete uvolnit, relaxovat a načerpat novou energii. Skvělým pomocníkem, který vám dokáže pomoct rozptýlit vůni do prostoru, je aroma difuzér. Rozlišujeme klasický difuzér, do kterého se přidávají pouze éterické oleje nebo difuzér se zvlhčovačem vzduchu, do něhož kromě éterického oleje přidáváte také vodu. Difuzérů je na trhu málo a pořídíte je za větší finanční obnos než difuzér se zvlhčovačem vzduchu, ale za to má větší sytost a stálost vůně a provoníte tak větší prostory. Difuzérů se zvlhčovačem vzduchu je na trhu nepřeberné množství a můžete si vybrat z různých designů. Jejich nevýhodou je, že vůně rychleji v prostoru vyprchají, avšak díky přidané vodě zvlhčují vzduch.
aroma difuzér

Přijdete-li unaveni a vyčerpání z práce, skvěle se hodí éterický olej Sladký pomeranč, který pomáhá rozpouštět nahromaděný stres a napětí a vyvolává v člověku pozitivní myšlení, radost ze života a nadhled. Potřebujete-li zklidnit psychiku a pomoct harmonizovat své pocity sáhněte po Levanduli. Při celkové vyčerpanosti a pocitu stálého napětí by vám mohl moct éterický olej Pačuli, který má silně stabilizační účinky.

V období chřipek a nachlazení si svůj domov provoňte éterickými oleji, které mají protizánětlivé a antiseptické účinky. Svěží mentolová vůně Eukalyptu usnadňuje vykašlávání, uvolňuje ucpaný noc a urychluje rozpouštění hlenů. Zmírňuje také bolest hlavy. Osvěžující účinky a skvělým pomocníkem při kašli a rýmě je jehličnatá vůně Borovice. Díky dezinfekčním účinkům pročišťuje vzduch v místnosti a brání tak množení bakterií. K pročištění dýchacích cest a zmírnění jejich otoku je vhodné zmínit Kafrovník, který pročistí vzduch a zanechá příjemnou vůni podporující uvolňování a vykašlávání hlenu.