Že je ovoce zdravé, to víme snad všichni. Ale jak vymyslet jídelníček, aby nám neškodilo například svými cukry? Kdy a v jakou hodinu ovoce smíme jíst a kdy zase ne? To jsou otázky, jaké jsou velmi časté, a dá se na ně jednoduše odpovědět.


Ovoce jako takové

–          dodává tělu vitamíny, vlákninu, energii, ale i jiné potřebné látky pro naše zdraví
–          je vhodné při hubnutí, ale musí být požíváno do jisté míry i denního času
–          obsahuje cukry, které musíme vhodně využít a to převážně při hubnutí, a tak pozor na jeho konzumaci

Nejpopulárnější druhy ovoce pro vaši krásu

Na ovoce při hubnutí se musíme dávat pozor, protože obsahují kalorie. Pokud se však podíváme na ovoce z pohledu “dobroty” (to znamená, že si ho dáte mimo svého stravovacího plánu jen tak pro chuť), tak se podívejte, kolik kalorií navíc sníte a kolik aktivity budete muset vynaložit na jeho spálení.

Jablko  – patří mezi nejzdravější ovoce s nejnižším obsahem energetické hodnoty a proto je během hubnutí pomůckou. Obsahuje 61 Kcal na 100g. Jelikož průměrné jablko váží 200g má přibližně 122kcal.
Banán – má sice vyšší energetickou hodnotu kvůli obsahu sacharidů, takže při hubnutí s banány opatrně. Obsahuje 90 Kcal na 100g. Protože průměrný banán váží 200g tak je 180Kcal.
Hrozny – jsou i přes svou vyšší energetickou hodnotu určitě vhodným ovocem při hubnutí, zejména pro obsah živin. Ale nepřehánějte to s ním. Obsahuje 72 Kcal na 100g.
Meloun – díky melounu si hydratujete své tělo, podporujete i Vaše trávení a navíc močové cesty budou pracovat mnohem lépe. Obsahuje 25 Kcal na 100g.

Je tedy ovoce nevhodné při hubnutí?Jedna porce ovoce denně Vám při hubnutí neublíží, právě naopak. Pokud máte ovoce správně zařazeno ve svém hubnoucím plánu, tak Vám pomůže lépe se cítit, lépe vypadat a být zdravější.
Vždy ale platí pravidlo, že jíst ovoce bychom měli méně, ale každý den, neboť naší podpora krásy a zdraví, je především v zelenině.