Lidské tělo se skládá z 600 svalů. Spolu s kosterní soustavou zajišťují pohyb těla. My jsme se je však naučili vnímat i jako jakési kritérium krásy. Ten, kdo má velké bicepsy je považován za fyzicky přitažlivějšího, než je ten, které takové nemá. Snad je to důsledkem revoluce, kdy k přežití byla potřeba fyzická síla na překonání tehdejších překážek. Samozřejmě z ní dokážeme těžit i jinak než jen přitažlivostí. Cvičením se například uvolňují endorfiny, tedy hormony štěstí, které nás dělají spokojenějšími. Můžeme také dosáhnout větší ohebnosti a delší funkčnosti svalů. Málokdo však tohle praktikuje u očí, obličeje nebo chodidel.
dva obličeje

Procvičte se k lepšímu zraku

Čím dál větší porci dne strávíme zíráním na obrazovku. Nemine nás to ani v autobuse, ve vlaku, na úřadě. Některé reklamy na nás teď blikají z interaktivních displejů. To vše velmi namáhá naše oči. Nejlepší na tomto cvičení je, že ho můžete dělat opravdu kdekoli – třeba i cestou autobusem do školy! S přivřenými víčky hýbejte očima nahoru a dolů a poté doprava a doleva. Poté opisujte co největší kružnice ve směru i proti směru hodinových ručiček. Celou proceduru můžeme opakovat několikrát denně. Proces můžeme podpořit mentální hrou. Pohodlně se usaďte a snažte si vybavit například váš pokoj nebo nějaký objekt. Jaké jsou vzdálenosti, barvy, tvary? Poté si předmět prohlédněte a pokoj projděte. Na co jste zapomněli? Tahle hra vám může hodně napovědět o tom, čemu nevěnujete dostatek pozornosti a „nevidíte“ to.
protahování při józe

Obličejová gymnastika nebo jóga vás vrátí o dekádu zpátky

Dohromady máme v oblasti obličeje a krku 57 svalů. Ty nám napomáhají žvýkat, mluvit i vyjadřovat emoce. Je to jeden z evolučně nejpropracovanějších systému ze všech živočišných druhů. Lidé se však dostávají do věku, kdy pokožka nemá takovou pružnost jako mívala. Z jednoho hlediska se jedná o pokles hladiny kolagenu a klesající zásobování kyslíkem. Minimálně druhou příčinu stárnutí pleti můžeme napravit právě cvičením obličejových svalů. Na internetu existuje mnoho návodů, tak se koukněte, jak na to!