Peníze nejsou všechno. Jak často slýcháváme tuto „poučku“ … Určitě peníze nejsou všechno, ale řekněte to člověku, který nemá na zaplacení nájmu nebo člověku, který je těžce nemocný a nemůže si dovolit drahou léčbu, kterou zdravotní pojišťovna nehradí!
české peníze
Mám za to, že každý máme svůj osud vepsaný někde „nahoře. A to za kolik „to“ ještě máme, možná i to, jak budeme šťastní, bohatí, spokojení … Myslím, že můžeme osudu i tak trochu napomoci tím, jak se chováme jeden k druhému, jak prožíváme své vztahy, ale především jak se chováme sami k sobě. Okřídlené rčení „mít se rád“ zde platí dvojnásobně. Ti, kteří nahlíží na svůj život s láskou a přistupují pozitivně k situacím, které život nabízí, ti peníze zpravidla neřeší. Tito lidé jich totiž mají dostatek. Určitě jste si všimli, že jsou lidé, kteří podle vás mají všechno, daří se jim, mají dostatek peněz. Není to tím, že všichni mají lukrativní zaměstnání s nadbytkem peněz, ale peníze jim přesto jaksi přicházejí samy. Není to o tom, že lusknou prsty a peníze se sesypají na hromadu. Ale tak trochu o tom, že mají sny, přání, touhy a umí si je plnit. Vše je o síle mysli a pozitivním přístupu k životu, a především o přístupu sám k sobě. Tito lidé se mají rádi, ale nikoliv jako onen známý Narcis. Mají se rádi takoví, jací jsou, netrápí se malichernostmi, a navíc se umí podívat na jednu věc ze dvou úhlů pohledu. Nevidí, že se jim stalo něco „špatného“, oni si i z toho „špatného“ dovedou vybrat to pěkné. A o tom jejich život je. I to, že někam přijdou poslední a jejich známí se jim vysmívají, že je přeběhli a oni jsou první … Naši „človíčkové“ se nenaštvou. A co na to řeknou? No, přece: „Nám nevadí, že jsme poslední, protože to nejlepší na posled!“.
šťastní lidé
Zkuste alespoň pro dnešek malý trénink, a najděte si hezké chvilky a potěšte se jimi. Stačí se třeba na sebe podívat během procházky do výlohy prodejny a usmát se na sebe. Zamyslete se nad tím a najděte situaci, ve které jste se cítili dnes dobře a pochvalte se. A vaše tělo a mysl se vám začne odměňovat.