Co všechno zvládá a pro koho?
Konkrétní nabídky se samozřejmě liší, v zásadě by si ale takový profesionální manžel měl umět poradit s veškerou údržbou domu, bytu a zahrady včetně instalace nového nábytku a bytových doplňků. Prakticky jde o vše, na co si sami netroufáte.
Je tedy jedno, jestli jste žena postrádající partnera, který by bděl nad technickou stránkou provozu domácnosti, nebo takového muže doma máte a hodláte mu využitím služeb hodinového manžela uštědřit lekci za dlouho odkládanou práci. Služeb nezřídka využívají i technicky nenadaní či příliš vytížení muži.
opraváři v domácnosti
Za kolik?
Při účtování každé zakázky to většinou probíhá tak, že kromě materiálu platíte hodinovou sazbu plus cenu za konkrétní úkon, například u sekání trávy je pak cena počítána za metr čtvereční. Významnou roli hraje i dojezdová vzdálenost do místa vašeho bydliště, připravte se proto na to, že součástí ceny této služby je i odpovídající jízdné.
Většina hodinových manželů vám po zadání zakázky poskytne přesnou kalkulaci všech úkonů, takže máte jasno o tom, kolik a za co přesně platíte. Samozřejmostí by mělo být i vystavení dokladu o zaplacení jeho služeb a materiálu.
dělník s helmou
Kdy volat raději stavební firmu
Vzhledem k účtování služeb se tato služba nevyplatí v případě, že plánujete větší stavební zásah, například renovaci koupelny. Stavební firmy totiž nerozpočítávají své služby na dílčí úkony jako hodinoví manželé a z důvodu vlastních dodavatelů mají také nižší ceny za materiál. Také disponují specializovanou technikou a potřebným množstvím pracovníků, takže jejich práce je v tomto případě mnohem rychlejší.
Například při začišťovacích pracích nebo následném úklidu po takovém zásahu vám může být hodinový manžel velmi užitečný.
Zkusíte jeho služby?
Tato služba je samozřejmě žádanější spíše ve velkých městech, možná ale máte v bližším okolí podobného „Ferdu mravence“ i vy. Výhodou je, že ve většině případů jde o příjemně vystupujícího všeuměla, který už za své praxe leccos viděl a rozhodně nebude komentovat to, že nezvládnete vyměnit vypínač nebo se vám nechce sekat zahrada. Na určitý čas můžete skutečně získat zručného pána domu, který nevyžaduje žehlení košil ani teplou večeři, pracuje rád a bezvadně po sobě uklidí.