Většina z nás nevěru odsuzuje a nenávidí ji. Když by se měla týkat našeho partnerského vztahu, jsme rozhodnuti se rozejít z důvodů, že nás to uráží, ničí důvěru i nás to bolí. Proto nejsme ochotni ji tolerovat. Ovšem – když o ní víme. Neboť co oči nevidí…
Dnes už i na internetu najdete sociální síť, která se věnuje pouze seznamování zadaných. Tvrdí, že přispívá ke štěstí mužů i žen, když jim pomůže on-line seznamovací místo pro milostnou aférku dokonale utajit. Jestliže dosud byli v partnerském nebo manželském svazku ne úplně spokojeni,  nyní jsou spokojeni stoprocentně. V soukromí by přece dospělí měli mít možnost s potěšením a diskrétně se pobavit.  
 žena u pc
ŽIVOT JE KRÁTKÝ, CHCEME HO ŽÍT NAPLNO
To je hlavní myšlenka a oblíbené rčení nevěrníků, kteří chtějí neustále zažívat vzrušení a intimitu s novými partnerkami. Zábavu na jeden okamžik, bez jakýchkoliv budoucích slibů a očekávání, si nezdůvodňují jen jako uspokojení svých pudů. Ač manželský slib porušují, přesto nevěru vidí jako lidskou přirozenost, díky které právě dlouhodobý a skomírající vztah posílí.
 
ŽIVOT JE DLOUHÝ PRO CELOŽIVOTNÍ MONOGAMII
Zůstat v manželství, ale přitom uspokojit svoji touhu po otevřeném svazku, po jiném partnerovi a sexu. To je základní strategií zábavy, ve které sice z celkového pohledu vedou muži, ale ženy je stále více dohání. Může za to jejich rostoucí finanční i společenská emancipace. I ony si chtějí okořenit život a „užít“ si jej ve všech směrech. Mimomanželský vztah si otevřeně hledá na celém světě milióny lidí bez rozdílu věku či vzdělání.
žena v náručí

 
JDE OPRAVDU O POZITIVNÍ PŘÍNOS?
Nevěra určitě není zábava pro každého. Ne každého totiž baví něco skrývat a druhému lhát. Někdo má pocit, že žije na sto procent s jedním partnerem a o nevěře ho ani nenapadne přemýšlet. Pro někoho je to zase jediný způsob, jak se dokáže vyrovnat s problémy mnohaletého soužití.