Asi většina z nás zná tu pasáž z filmu Sex ve městě, kde se Carrie prohrabává svým velkým šatníkem a zbavuje se oblečení. Když jsem ten film viděla poprvé, tak se mi tahle část hrozně zalíbila. A chtěla jsem mít taky takový šatník plný krásného oblečení. Nyní už dospělá stále toužím po takovém velkém šatníku, i když sama nemám zrovna malou skříň. Ale jak je to možný? Jsem milionář? Ne. Jen vím, kam si zajít pro oblečení a kvalitní obuv.

kožené boty

Asi každý z nás zná slavnou větu: „Nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci“. Vždycky jsem si myslela, že je tahle věta hloupost. Pouhý blábol nějaké bohaté slečinky, která se jen vymlouvá, proč nemít levné oblečení. Ale čím jsem starší, tak to začínám chápat. Pokud úplně pomineme fakt, že je nuda nosit jednu kvalitní černou kabelku pět let v kuse, tak musíme s tímto názorem souhlasit. Schválně se zamyslete, kolik ročně dáte za boty. Hodně? A kolik jich ročně vyhodíte? Též hodně? A nepřijde Vám to jako plýtvání peněz? Mě tedy ano!
Zkuste místo padesáti párů bot mít třeba jen 10 párů, ale velmi kvalitních.

Nekupujte si módní výstřelky, ale nositelné a kombinovatelné kousky. Co Vám zaručí kvalitu? Už dávno neplatí, že čím větší cena, tím kvalitnější výrobek. Musíte si sami prostě vyzkoušet, jaké značky a obchody Vám nejvíce vyhovují. Dám takový malý příklad. Mám velmi ráda Primark. Ano, ten Primark, který tak hrozně podporuje dětskou práci, ale ostatní značky to nedělají. Tak tenhle Primark má pro mě velkou kvalitu. Že si dělám srandu? Ne, opravdu nedělám. Sice se nejedná o kvalitní kůži, ale i tak mé kabelky klidně rok vydrží. A to mi stačí? Ano! Nebaví mě nosit kabelku několik sezón, ale také za ní tolik nedám.

kožený pásek

A rada na závěr?
Pokud i Vy nechcete nosit stále to stejné několik let a nemáte tolik peněz, tak nezoufejte. Stačí jen hledat kvalitní věci tam, kde byste je vůbec nečekaly. A rozhodně se zkuste někdy zastavit ve Vašem secondhandu. Budete překvapeni, co za devadesát korun tam můžete koupit. Já tam našla mnoho pokladů, jako třeba úplně nový kabát S. Oliver za směšných devadesát korun. Ano, opravdu jde mít kvalitní oblečení a spoustu oblečení za hubičku. Jen člověk musí chtít a přemýšlet, než vše hodí do svého nákupního košíku.