Legislativa, faktury nebo mzdy zaměstnanců. To vše je třeba správně evidovat a to nejen pro vlastní potřebu, ale především pro statní orgány. Nesrovnalosti ve financích mohou zapříčinit audit finančního úřadu a s tím spojené problémy a starosti. Nejlepším způsobem, jak se těmto problémům vyhnout, je správně vést účetnictví a evidovat všechny příchozí i odchozí platby do posledního haléře. Jen málokterý podnikatel s menší nebo střední firmou na to má čas a znalosti a častým řešením je proto externí spolupráce, která se o vše postará. Účetnictví Praha 6 takovou spolupráci dokáže nabídnout a to díky mnohaletým zkušenostem a stovkám spokojených společností. Vedení výkazů, výpočet a realizace mezd zaměstnanců nebo zápočty faktur již nebudou problémem a to s minimálními měsíčními náklady.

Šanony

Boje s DPH i správná rozvaha

Výpočet DPH a jeho účtování je složitým systémem, který zaskočil již nejednu firmu. Pokuty spojené s chybami jsou přitom vysoké a mnohdy mohou menší firmy nepříjemně finančně oslabit. Je proto potřeba, DPH se důkladně věnovat a spolupracovat se spolehlivou účetní, která zvládne vše řádně připravit a zaevidovat. Výsledkem je bezproblémový chod financí firmy a majitel nebo CEO se mohou zaměřit na strategii výroby a prodeje.

finanční výsledky

Správně vedené DPH je navíc důležité i pro zahraniční prodej a to kvůli nové evropské legislativě, která představila takzvaný OSS (One Stop Shop systém). V tomto systému se DPH odvádí jednotlivým státům i v případě, že je zboží prodáváno přímo z České republiky. Koncovým zákazníkům se proto účtuje již s DPH dané země, což usnadňuje evidenci a spravedlivě rozděluje vybranou daň z přidané hodnoty. Podobných systémů a zákonů je přitom u DPH mnoho a jen zkušený profesionál se v nich dokáže dobře orientovat. Externí spolupráce je navíc v účetnictví standardem a přináší nižší náklady se stejnými výsledky.