se et=UTF-8″>

V dnešní době je automobil téměř nezbytným předmětem denní potřeby většiny z nás. Víc jak polovina domácností v České republice alespoň jeden automobil vlastní, některé jich mají i vícero. Jedná se však o věc, která nám slouží jen po určitou dobu, a pak se s ní musíme rozloučit. Někdy se jedná o auto, které máme navíc, a už jej nevyužijeme, jindy o zbytečné dědictví, nebo zkrátka už téměř nepojízdný vrak, který nám pouze zabírá místo, a stojí náš rozpočet peníze. Jak se jej ale co nejrychleji, a možná i nejvýhodněji zbavit?

veterán v garáži

Pohřeb

Ne, opravdu nemusíte kopat jámu, do které automobil pohřbíte, a kněze z toho raději také vynechejte. Pokud je však váš vůz už plně nepojízdný, a snad i neopravitelný, nic jiného už nezbývá. Šikovné, a ještě funkční součástky můžete zkusit prodat, a získat tak alespoň nějakou tu korunu zpátky. Nebo jej můžete nechat sešrotovat celý. Za sešrotování neplatíte, dokonce něco málo získáte, ale velký obnos nečekejte.

zrezivělý autovrak

Nový majitel

Je-li vaše auto ještě v hezkém stavu, a má nějakou hodnotu, můžete mu zkusit najít nového majitele, který si od vás vůz odkoupí. Zde však musíte počítat s tím, že takový prodej chvíli potrvá (pokud nepůjdete hodně pod cenu, tak nejspíš v řádu měsíců), a setkáte se se spoustou individuí, které po vás budou chtít slevy, budou automobil zkoušet, projíždět, zkoumat, a nakonec si jej stejně nekoupí. V momentě, kdy si jej někdo konečně odveze, vydechnete úlevou.

Výkup

Nejrychlejším řešením pak bývá oslovit firmu zabývající se výkupem vozidel https://www.auta-vykup.cz/vykup-aut/. Například v případě firmy Auta výkup pro začátek vyplníte jednoduchý dotazník ohledně vaše vozu, a předem se tak dozvíte přibližnou částku, kterou vám mohou za vaše auto nabídnout. Poté, v případě že souhlasíte, stačí dohodnout ostatní podmínky, a brzy budete mít jak místo ve své garáži, tak i peníze ve své peněžence. Není problém ani s prodejem veteránů, motorek, či karavanů, a pokud nemůžete vozidlo přivézt, rádi si pro něj sami přijedou.