Šperky jsou jistě spíše záležitostí žen, ale ani mužská polovička by neměla na ně zapomínat. Naopak – moderní a elegantní muž by se neměl bát nějakou tu ozdobu také ke svému outfitu přidat. Jenže jak je nosit aby to bylo pořád vkusné a opravdu hezké? Žena si může občas dovolit šokovat, přehnat to a navléknout na sebe cokoliv – vlastně někdy je to i žádané. Ale na opačné pohlaví se pohlíží – co se módy i doplňků týče trošku jinak. Přece jen pánové by se měli držet trošku při zemi a zvláště pokud se chystají na důležitou, například pracovní schůzku – není přehánění na místě. Jenže bohužel někdy cit pro módu a dokonalost jaksi chybí a tak je nějaká ta chyba hned na světě. Přitom se to tak snadné – přesvědčte se.
Když se řekne muž se šperky – každý si vybaví asi hlavně hodinky.
hodinky na kravatě
Ano pánové s hodinkami jsou často k vidění a většinou je to jejich vrchol. Jenže nemusí to tak být a tak kromě hodinek a popřípadě snubního prstenu by klidně i pánové mohli nasadit nějakou tu ozdobu. Jenže pozor – nic se nemá přehánět a chcete přece vypadat dobře – ne směšně.
manžetové knoflíčky

Hodinky, náramky a prsteny

Co se týče hodinek, je to jasné pravidlo – sportovní hodinky ke sportovnímu oblečení a elegantní hodinky k obleku a do práce. Pokud máte jen jedny hodinky nenoste je ke všemu. To raději běžte bez hodinek. U náramků, řetízků nebo prstenů je to o tom, nenavlékat nic přehnaného, vyhnout se vyrytým znakům nebo dokonce kamenům – to přenechejte svým drahým polovičkám. Vše by mělo být jemné a hladké. Vždy vhodně zvolené k vybranému outfitu. Jinak to celkový dojem jen pokazí a budete lépe vypadat bez šperků než s nimi – a to přece nechcete. A pokud si nejste tak úplně jistí – požádejte partnerku nebo kamarádku o radu. Žena má o tom co by jejímu milému slušelo stejně vždycky ten nejlepší názor.

Když nosíte obleky

Pokud nosíte do práce často obleky je na místě pořídit si také pěkné manžetové knoflíčky nebo ozdoby do klopy saka – vypadá to úžasně a hned tak okolí ukážete, že se umíte obléknout velmi vkusně a moderně. Tady klidně nechte rozproudit i svou fantazii a klidně si vyberte zajímavé knoflíčky i ozdoby v různých tvarech nebo barvách. Na trhu jsou velmi zajímavé kousky na výběr a tady se můžete opravdu vyřádit.
Poslední rada nad zlato. Vždy všechny zvolené šperky slaďte do stejné barvy kovů. Pokud nosíte stříbro – všechno by mělo být stříbrné, když zlato – tak vše ve zlatém a podobně. Ať to nevypadá, že jste si na sebe dali všechno, co jste měli doma po ruce.