Člověk se může zadlužit, ani neví jak. Protože těch důvodů, proč tak učiní, může být!
Nezbytné– v domácnosti schází něco, bez čeho se tato nemůže obejít, občas dokonce i něco k snědku, něco se náhle porouchalo a je to třeba urychleně nahradit něčím jiným, je potřeba si koupit byt či dům, aby bylo kde hlavu složit, je třeba zaplatit neočekávaný doplatek za nějaké služby, a co já vím, co všechno ještě.
písmeno na minci

Ušlechtilé– aby dopřál svým blízkým něco, po čem tito touží, ovšem nemají naději toho dosáhnout, aby pomohl svým bližním z bryndy a podobně.
Hloupé– rodina prostě chtěla jet na luxusní dovolenou, všichni se chtěli obléknout tak, aby oslnili ostatní, staré auto už nebylo dost nóbl a chtělo to změnu atd.

Ať už je důvod jakýkoliv, někdy se to zvládne, někdy ale také ne. Protože kdo ví, co všechno pak může člověku zkomplikovat život!
Ztráta zaměstnání
Snížení platu
Nečekaná dlouhodobější nemoc
Neméně nečekané další neodkladné výdaje
Nějaký ten skrytý háček v předchozí půjčce
Špatný odhad vlastních schopností

A rázem může být zle. A netvrďte, že vás se to netýká. Protože .
Ovšem co má jeden dělat ve chvíli, kdy do toho spadne a neví kudy kam?
Splácet půjčky dalšími půjčkami, což však lze jenom po omezenou dobu, protože tím jenom roste finanční zatížení takového dlužníka, až toto jednoho dne přesáhne únosnou mez.
Půjčit si od příbuzných, známých, kolegů či přátel, což je ovšem možné jedině tehdy, když tito sami mají peněz na půjčování a současně v nich tento zoufalec vzbuzuje dostatek důvěry, že to jednoho dne v pořádku vrátí.
Půjčit si v bance, kde ovšem zpravidla půjčují nejraději jenom těm, kdo mají dostatečné příjmy a čistý štít, což u běžných lidí zase nebývá až tak často pravidlem.
pokládání bankovek

Anebo si půjčit u nějaké nebankovní finanční společnosti. Což jsem tu uvedl jako poslední, protože – jak se říká – ‚to nejlepší na konec‘.
U nebankovní společnosti si totiž lze zařídit půjčku nejednou i vysloveně snadno. Vezměte si třeba takovou americkou nebankovní hypotéku. Člověku stačí, aby měl nějakou tu vlastní nemovitost (dům, byt a tak podobně), nebo alespoň někoho, kdo nemovitost má a zaručí se za něj, a jakmile je taková nemovitost dána do zástavy, může člověk hravě získat potřebné finance, a to i bez nutnosti dokazovat své příjmy, být bez zápisu v registru dlužníků a podobně. Stačí vyplnit formulář, přiložit pár fotografií zastavovaného objektu a do druhého dne jsou peníze tady.
A člověk je venku z bryndy, v což už možná ani nedoufal. A má šanci napravit to, co dříve spískal.