Kdysi jsme trávili volný čas venku s kamarády. Dnes mají děti široké spektrum možností, jak svůj volný čas využít. Stále více z nich dává přednost hraní her na počítači či tabletu nebo sociálním sítím. Doba je prostě jiná, ale kromě moderních technologií mají děti možnost trávit svůj čas v některém ze zájmových kroužků. Těch je v dnešní době opravdu hodně a děti si tak mohou vybrat jakékoli zaměření .
kluk s legem
Jestli máte pocit, že i vaše dítě tráví u počítače přemíru času, zkuste mu nabídnou nějaký kroužek se sportovním zaměřením. Pohybu mají dnešní děti opravdu málo, a třeba by v něm vašemu potomkovi došlo, že sportovní hra ve skutečnosti je zábavnější než v podobě počítačové hry. Má-li vaše dítě zálibu v hraní bojových počítačových her, pravděpodobně by ho zaujalo provozovat nějaký bojový sport. Jestli jste ale svou ratolest stejně nepřesvědčili, existují i jiné možnosti. V případě, že má hudební sluch, neváhejte ho zapsat na nějaký hudební nástroj do umělecké školy. Možná, že se mu do toho nebude chtít, ale až se naučí hrát první skladby, určitě přijde danému hudebnímu nástroji na chuť. Stejně tak lze dítě zapsat do jiného umělecky zaměřeného kroužku, pokud si myslíte, že má alespoň trochu talent.
modrý míč
Svého potomka nenuťte chodit do kroužků, o které nejeví zájem. Nebavilo by ho to v něm a zbytečně by jste utráceli peníze. Dejte mu možnost ať se sám rozhodne, kde svůj volný čas bude trávit. Pokud se mu do žádné volnočasové aktivity nechce, ať se klidně zabaví doma, ale nedovolte mu celodenní sezení u počítače. Není dobré, aby děti naopak byli zájmovými kroužky přehlceny. Měly by mít každý den alespoň trochu času pro sebe, hlavně aby si odpočinuly. A taky je důležité, aby trávily čas i se svou rodinou. Hraní her a společné výlety s mámou a tátou jsou především pro mladší děti přece ten nejlépe strávený čas.