Známe to všichni, psi jsou snad neustále hladoví. Snědli by vše, co jíte vy nebo to, co najdou venku na zemi. To je věc, kterou dost často nedokážete ovlivnit. Bohužel. Když je pes na volno a najde něco, často už ho neodvoláte a než k němu doběhnete je pozdě, pes už to má dávno v sobě. Největším rizikem je to, že neustále přibývá travičů, kteří nenávidí psy nebo mají potěšení z toho, že bude zvíře pomalu a bolestně umírat. Proto se může stát, že Váš pes sní venku buřt propíchaný špendlíky nebo naplněný jedem. Pokud jste ostražití a všimnete si toho, je ještě šance Vašeho čtyřnohého kamaráda veterinář zachrání, pokud ne, pes bude velmi trpět a nejpravděpodobněji bohužel zemře. Proto si své mazlíčky pečlivě venku při procházce hlídejte. Druhá situace je ta, kterou ovlivnit můžete. To co pejskovi dáváte vy. Jsou potraviny, které psi nesmí. A proto si řekněme, které to jsou.

psí pamlsky
Nepodlehněte psím očím a nedávejte jim ochutnat tyto věci!

1.       ČOKOLÁDA – čokoláda obsahuje teobromin, látku velice podobnou kofeinu obsaženému v kávě. Nedávejte svému psovi čokoládu (mléčnou ani tu na vaření) a samozřejmě ani kávu. Psovi po požití kofeinu či teobrominu rychle stoupá srdeční tep a zesilují se srdeční stahy. Čokoláda se v těle psa vstřebává velmi pomalu a při pravidelných, byť i malých dávkách to jeho srdce nemusí vydržet.
krmení pro psa ilustrace
2.       AVOKÁDO – avokádo je pro psy velice toxické. Mohou se po něm udusit.
3.       CIBULE A ČESNEK – tyto 2 věci psům ředí krev a narušují funkci Hemoglobinu. Stejně tak jako u čokolády, pomalu se vstřebává a při malých, opakovaných dávkách to může mít negativní dopad na zdraví psa.
4.       SYROVÉ BRAMBORY – Pro psy jsou jedovaté. Po uvaření už je pes konzumovat může, ne však to s nimi přehánět.
5.       HROZNOVÉ VÍNO A SUŠENÉ ROZINKY – i malé dávky mohou psům zničit ledviny. Tedy lépe řečeno selžou jim.
Dalšími potravinami, které psům do tlamy nepatří je pórek, zelená, nezralá rajčata, ovoce s peckami, bílky v syrovém stavu, ani kapička alkoholu a také ořechy.