Najděte svůj střed

Práce se středem těla coby těžištěm i zdrojem energie je součástí téměř všech sportovních disciplín. Protože v případě, že se svým centrem neumíte zacházet, těžko se budete moci v jejich provozování zlepšovat, a navíc hrozí i to, že byste si mohli nechtěně ublížit. Cvičení Vám pak namísto libých pocitů a dobrého zdraví přinese spíše celou řadu komplikací.
muž při cvičení
Pilates však v případě aktivace centra těla a soustředění se n práci s ním při každém pohybu zachází ještě mnohem dál a dovádí tuto dovednost téměř k dokonalosti. Pokud jste tedy již příliš dospělí na to stát se baletkami či baleťáky a například jóga Vás nudí, je pilates vhodnou volbou pro to, jak se zmiňované základní schopnosti práce s vlastním tělem správně naučit.
 

Cvičí také mužové

Možná to nevíte, ale pilates je cvičením systémem, který byl původně vyvinut mužem a byl tak ve svých počátcích určen právě pro muže. Dnes již víme, že má toto cvičení skvělé dopady na fyzičku, pohybový rozsah a posílení všech svalových skupin taktéž u žen – které jsou mimochodem nejčastěji spatřovány právě na komerčních hodinách pilatesu v nejrůznějších sportovních a fitness centrech – ovšem je třeba mít na paměti, že se skutečně nejedná o „zženštilý“ sport, ale naopak o velmi efektivní a komplexní program vhodný pro obě pohlaví.
posilovač na pilates
 

Začněte ještě dnes

Čím dříve začnete, tím lépe bude Váš organismus fungovat. Protože odpovědný cvičitel Vás povede po jednotlivých drobných stupních osvojování si konkrétních cvičebních cyklů a správnému upevňování základních cvičebních pozic, na nichž budete moci v budoucnu stavět, je nutné počítat s tím, že ty nejzásadnější výsledky budou znát až po nějaké době. Proto nemarněte svůj čas u udělejte pro sebe něco prospěšného co nejdříve.
 
Začněte nejlépe hned zítra. Protože na co ještě vlastně čekat?