Stalo se vám někdy, že jste potkali svého zubaře, který je vyhlášený po celém městě, a má vynikající pověst, v obchodním domě na nákupu nebo na procházce s dětmi v parku? V civilu tito lidé vypadají jinak, než v ordinaci, kde jsou oděni do typických lékařských hábitů. V civilním životě zapadnou mezi ostatní, a pokud je osobně neznáte, jistě byste ani nehádali, že se živí zrovna tímto způsobem.

zubní ordinace

Zubní lékař je člověk, jako každý jiný, i když vystudoval lékařskou fakultu a disponuje nejen patřičnými znalostmi, ale i dovednostmi. Toto bychom si měli uvědomit před každým vstupem do ordinace, protože nás nebude ošetřovat robot, ale lidská, cítící bytost.

Dobře recenzovaní zubní lékaři jsou především empatičtí. Dovedou s pacientem soucítit a právě proto mu také dovedou poradit, zklidnit a zvrátit jeho obavy. Velmi důležité je to zejména u dětských pacientů, kteří o lékařském zákroku nemají ani ponětí.

poškozený zub

Jak se nebát zubaře

Jestliže si zvolíte empatického zubního lékaře, pak vaše obavy ze zákroku extrakce zubu v Praze mohou zcela vyprchat. V první řadě budete přesně informováni, co půjde, a bude vám také nasazena znecitlivující látka, takže bolest při zákroku nebudete prakticky vnímat. Ve skutečnosti bude podroben větší zátěži samotný zubař, než vy, protože zákroky jsou z odborného i technického hlediska poměrně náročné, a každá sebemenší chyba by mohla znamenat dalekosáhlé následky.

Zubaře se nebojí ten, kdo je informovaný, a kdo se věnuje prevenci – chcete-li zvládnout návštěvu zubaře bez stresu, kromě informovanosti nezapomínejte ani na prevenci. Na důkladnou dentální hygienu. Chcete-li v tomto směru poradit, zubní lékař vás odešle na pracoviště dentální hygieny, kde vás seznámí s tím, jak o své zuby správně pečovat, abyste se pak vyhýbali zbytečným problémům a hlavně zákrokům, které nemáte vůbec zapotřebí.