Klíčení semínek je ideální způsob, jak se můžete zásobit potřebnými vitamíny, a to nejen v přicházejícím zimním období, ale kdykoli v roce. Klíčky si totiž můžete napěstovat v pohodlí svého domova kdykoli se vám zachce a nepotřebujete k tomu nic speciálního. Zajistit si tak bohatou úrodu zeleniny nebylo nikdy snazší. Každý z nás může být úspěšným zahradníkem, aniž by k tomu potřeboval speciální vlohy anebo kus půdy či alespoň balkón. Navíc, výhonky, které takto získáte, budou tou nejčistší esencí zeleniny a toho nejlepšího, co vám může příroda dát. Jsou nabité vitamíny, minerálními látkami, enzymy a dalšími prvky, které vaše tělo uvítá. Pokud si budete pravidelně pochutnávat na klíčcích, můžete klidně zapomenout na útratu v lékárně, protože další výživové doplňky už nebudete potřebovat. Proto neváhejte a pusťte se do klíčení semínek!

semínko

To jediné, co potřebujete k úspěchu, je vhodná nádoba na klíčení a semena. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na vodu, světlo a teplo, což jsou potřeby, které má doma každý.

Jakmile si vypěstujete svou první úrodu, zjistíte, že je to ještě snazší, než to vypadá. Brzy jistě začnete experimentovat a pátrat po zajímavých chutích klíčků, a také po zajímavých kulinářských zážitcích, které získáte, když je zakomponujete do jinak fádních pokrmů.

soja

Úroda klíčků může být opravdu bohatá, proto s ní nezapomeňte podělit také své přátele, které můžete pozvat třeba na zajímavý oběd či salát ke svačině.
Existuje mnoho druhů semen ke klíčení, které vás rozhodně nezklamou. Ať už si vyberete sladké, velké a křupavé klíčky mungo fazolí
https://www.nakliceno.cz/mungo/ anebo třeba jemnou a pikantní chuť řeřichy, nikdy nebudete litovat. Na internetu jistě narazíte na mnoho zajímavých receptů, jak svou úrodu zužitkovat. A jestliže fandíte asijské kuchyni, tak budete ve svém živlu, neboť ta s mladými křupavými klíčky počítá snad v každém pokrmu.