Tím materiálem je ovčí vlna. Je to materiál, který kromě odolnosti a pružnosti nabízí též dlouhou životnost. Jeho velkou výhodou je také to, že je vhodný i pro alergiky. Jaké výrobky z vlny můžeme tedy pořídit? Co třeba něco z našich tipů?
ovce na louce.jpg 
Vlna v ložnici
Přikrývky, polštáře, deky a další „postelové“ výrobky jsou nejen krásné a příjemné, ale i přímo léčivé. A to díky lanolínu. Tuku, který obaluje vlákno ovčí vlny. Tato vlna má úžasnou vlastnost – odvádí vlhkost a produkuje suché teplo. Právě to je to pravé, co pomáhá při revmatických bolestech. Přináší úlevu bolavým kloubům a svalům, má pozitivní účinky na krevní oběh. Výrobky z vlny jsou výbornou volbou také pro lidi, které obtěžují alergie, ekzémy, mají podrážděnou pokožku. Spánek je v nich opravdu kvalitní a ozdravný. Navíc působí velice dekorativně, jejich výběr je pestrý. Najdete jistě ty vhodné i do vaší ložnice.
mykaná příze.jpg 
Vlna v obýváku i kuchyni
Další výbornou vlastností, kterou moderní výrobky z vlny nabízejí je to, že jsou praktické na údržbu. Nešlápnete vedle, ani v případě, pokud si z tohoto materiálu pořídíte doplňky do obýváku – přehozy na sedací soupravy a křesla, deky a dekorativní polštáře. Obchodníci nabízí i řadu doplňků do kuchyně – třeba podsedáky na židle nebo různé předložky.
 
Vlněné koberce
Tak koberec z vlny, to je krásný klasický výrobek! Jeho životnost je dlouhá, je pružný, odolný oděru. Trochu horší je to s odolností vůči znečištění, ale to se dá za pomoci moderních ekologických přípravků zvládnout. Tyto koberce jsou dražší, ale mohou se stát klenotem vašeho bytu!
ovce a jehňata.jpg 
Pozor při údržbě
Výrobky z vlny perte v pračce nejlépe za pomoci šetrného programu na vlnu. Ani při jiných ale rozhodně nepřekračujte teplotu třicet stupňů. Vlna má složení, které umožňuje snadnou tvorbu žmolků a plstnatění. Toho se sice při výrobě některých produktů z ní používá, ale u mnoha jiných to není žádoucí a na kráse by jim to nepřidalo. Vždy dbejte pokynů výrobce na daném zboží, když doporučuje praní v ruce, tak neždímejte, jen vodu opatrně vymačkejte. Sušte vodorovně. Aby vaše oblíbené kousky zůstaly dlouho kvalitní a krásné!