Není to tak dlouho, co jsme navštívili specializovaný obchod s nabídkou různých svítidel, žárovek a dalších doplňků, které se týkaly samotného světla. Když to člověk zrovna nepotřebuje, tak se do těchto mít moc nehrne, ale tentokrát jsme potřebovali vyřešit skutečně problematickou věc. Jestli jsem si někdy připadala jako Alenka v říši divů, tak to bylo právě teď. Je až neuvěřitelné, že za pár let je nabídka na trhu tak bohatá, že se v tom člověk těžko vyzná. Existuje tolik možností a dokonce světelných efektů a přesto se do provozu uvádí další a další nové technologie. Je pravdou, že lidé již nejsou tak zarputilí k novinkám a tak rádi vyzkouší něco nového. A navíc, když to bude úsporné a ušetří rodinný rozpočet, tak je i to výhodné.

osvětlení ložnice

Řešení na dosah ruky

Náš cíl byl zaměřený na osvětlení do skříně. Určitě není třeba nikomu vysvětlovat, jak je velmi příjemné, když si můžete trochu pospat a vaše drahá polovička něco nutně potřebuje najít ve skříni. Jenomže ve skříni tma, baterka po ruce není, takže rozsvícení centrálního světla bude nejrychlejší. Fajn, také je to nejrychlejší volba jak ho zabít. Samozřejmě je po dalším spánku a vzhledem k tomu, že se situace opakuje, tak mě napadlo řešení. Když by se otevřely dveře skříně, tak by se prostor osvítil a tím by bylo po starostech. LED žárovky Praha mají skutečně široký výběr a nabídku různých produktů, že se dá nalézt řešení snad úplně do všech možných oblastí. Povedlo se i zde.

šatní skříň

Obyčejný pásek

Tak není zase až tak obyčejný, v podstatě se jedná o úsporné světlo, které se dá nainstalovat do prostorů, kde není dobrá viditelnost, jako je právě skříň, police nebo i různé hluboké zásuvky. Ono se to nezdá, ale jeho svítivost je opravdu velká, že dokáže skvěle nahradit zářivkovou trubici. Pásek je pružný, samolepící a samozřejmě je třeba dodržet nějaké postupy a parametry, ale to zvládne i laik. A upřímně takové osvětlení se dá využít jako světelná dekorace snad do všech míst, které krásně osvítí určitou plochu. Jen je třeba zakoupit ještě napájecí zdroj, ale jako útěchou a pohlazením rodinného rozpočtu je 80% úspora elektrické energie v porovnání s klasickou žárovkou a to se již vyplatí.