Na podlahu venkovní podlahové terasy gardina.cz se používá více materiálů, ale dnes se zaměříme na stále více oblíbené dřevěné podlahy. Proč právě venkovní podlahu ze dřeva? Jak jistě víte, dřevo je přírodní materiál a bude patřičně ladit s pěstěnou zahradou. Při správné údržbě bude i po dlouhých letech stále krásná. Dřevo je izolant, to znamená, že nevodí teplo, což jistě oceníte v horkých dnech, když vstoupíte na podlahu terasy bosýma nohama a nespálíte si chodidla. Naopak v zimních měsících díky jemným vroubkům podlaha neklouže a nehrozí vám případný úraz. Dřevěnou podlahu si zkrátka zamilujete!

montáž podlahy

Z jakého druhu dřeva podlahu pořídit?

Čím větší hustota dřeva, tím je dřevo odolnější vůči zatížení, poškrábání a povětrnostním vlivům. To hravě zajistí dřevo z exotických krajin. Velkou nevýhodou tohoto dřeva je mnohem vyšší cena a také mnohem obtížnější zpracování. Dřeviny z evropského kontinentu, které jsou levnější, a lépe se s nimi pracuje, zase nemají takovou odolnost. Co s tím? Máme pro vás řešení. A tím jsou prkna ze sibiřského modřínu! Jak už název napovídá, tento modřín pochází ze Sibiře, kde musí stromy odolávat nepříznivým klimatickým podmínkám. Mají méně suků, jejich dřevo je odolné přesto jemnější, tudíž se dobře zpracovává i přes jeho tvrdost. Není divu, že sibiřský modřín je tak žádaný v oblasti venkovních podlah.

prkna sibiřského modřínu

Jak o venkovní podlahu pečovat?

Už před montáží se všechno dřevo ošetří speciální impregnací na dřevo a doporučujeme každý rok podlahu znovu ošetřit olejem. Tato péče bude stačit k tomu, abyste se mohli celý rok těšit z posezení na vaší zahradě, abyste podlahu dostatečně ochránili před nepřízní počasí a aby vám po dlouhá léta dělala jenom radost. Už jste se rozhodli pro realizaci? Výborně, stačí kliknout na náš web, kde vám případně poradí s kalkulací, neboť gardina.cz podlahám skutečně rozumí.