Stěhování potká zpravidla každého z nás, a to minimálně jednou za život. Už jako děti jsme se stěhovali spolu s rodiči, přičemž právě oni se starali o úklid a práci okolo stěhování. Časem však sháníme své vlastní bydlení, a ani zde není výjimkou, že bychom zůstali u prvního bytu. Průměrný Čech se stěhuje minimálně třikrát za život, a to z mnoha důvodů. Někteří, kvůli práci a kariéře, míří například do hlavního města, jiní zas vidí potenciál na venkově, kde mohou více relaxovat. Tak či tak, pro každého jedince je stěhování poměrně náročné a úklid nebývá lehkým úkolem.

podlaha u sporáku

Ať už se stěhujete z domu nebo bytu, jistě chcete svůj domov zanechat v co nejlepším stavu pro budoucího nájemníka či majitele. Všichni ale víme, že běžný úklid, který zahrnuje zametání, umývání nadobí a luxování nestačí. Během let, které jste ve svém domově strávili, se nečistoty, bakterie, a v neposlední řadě také drobné předměty nahromadí na nedostupných místech. Zdárným příkladem bývá podlaha a zeď u sporáku, přičemž vtipy o zapadlých řízkách z předminulých Vánoc bývají často pravdivé. Jak vyčistit kuchyň před stěhováním Odnesto Vám může poradit stěhovací společnost. Na jejich webu najdete užitečná doporučení, která Vám práci jistě ulehčí.

úklid

V první řadě budete samozřejmě potřebovat nějaké ty čistící prostředky a nástroje. Firma radí, abyste si shromáždili úklidové rukavice, houbičky na nádobí, hadříky z mikrovlákna, papírové utěrky, univerzální čistící prostředky, prostředky na nádobí, čističe trouby a také podlah, a v neposlední řadě také čistící prostředky na speciální povrchy – například dřevo, nerez, apod. Během dvou až tří týdnů před stěhováním byste měli vytřídit kuchyňské vybavení, a zanechat pouze to, co je nezbytné. Během vyprazdňování skříní je vhodné prostory vymést či vyluxovat, a následně vytřít univerzálním čistícím prostředkem. Samozřejmostí je také inventura lednice, přičemž rovnou vyhodit prošlé potraviny. Jeden až dva týdny před stěhováním byste se měli zaměřit na spotřebiče, a pokud možno, zvlášť čistit různé spínače, knoflíky apod. Během posledních dvou dnů pak přesuňte pozornost na dřez a další, stále používané, vybavení. V den stěhování pak stačí vyluxovat a vytřít, případně otřít vnější části vybavení a spotřebičů.