Takzvaná koule za auto je velmi praktická věc z mnoha hledisek. Pokud zvažujete zda mít tažné zařízení určitě Vás přesvědčím, že tomu tak je.

Tažné zařízení nebo také hojně využívaný název koule za auto patří mezi velmi praktické věci Vašeho čtyřkolového miláčka. Můžete díky němu nejen k autu připevnit například přívěsný vozík, když potřebujete převést například nějaký materiál na dům a další. Ale díky kouli za autem můžete k autu připevnit karavan. A to stále ještě nejsme s výčtem u konce. Dá se za něj připevnit nosič na kola nebo jiný přepravní box. Takže využití má opravdu veliké. Pokud se rozhodnete tažné zařízení pořídit měli byste dbát na provozní pokyny výrobce automobilu. Tedy je jednoduše řečeno dobré využívat vždy tažné zařízení amsa.cz dané na Vaše auto, protože jen díky tomu docílíte kvalitní aerodynamiky a dokáže respektovat i další technické parametry auta. Nemusíte se poté stresovat, zda se Vám někde něco neodpojí, nepřevrátí nebo nezpůsobí jinou nepříjemnou věc při cestě.

auta

Instalace tažného zařízení

Je mi jasné, že se mezi Vámi najdou velmi šikovní pánové i dámy, které a kteří si dokáží udělat vše sami. U instalace tažného zařízení, ale je potřeba využít servis. Tažné zařízení je totiž označováno pro odbornou montáž. Pokud ovšem si věříte můžete pustit do montáže svépomocí. Spoustu návodů najdete na internetu. Vždy je potřeba být u instalace opatrní a počítejte s tím, že montáž může trvat 3-5 hodin. Záleží nejen na Vaší šikovnosti nebo šikovnosti servisu, ale také dle zvoleného tažného zařízení a typu auta. Po prvních 300 km, které s tažným zařízením ujedete je potřeba zkontrolovat, zda jsou všechny upevnění stále pevná případně dotáhnout. Poté se doporučuje tyto tažné zařízení kontrolovat po ujetí 2500 – 3000 km pokud máte tažné zařízení na stálo.

spojka

Druhy tažného zařízení

Pokud jste se rozhodli tažné zařízení pořídit máte na výběr z těchto možností. Můžete si pořídit tažné zařízení kulový čep, který je odnímatelný buď horizontálně nebo vertikálně a další možností je pořídit si tažné zařízení jako kulový čep upevněný dvěma šrouby.