Každému na přání i tak by se dal popsat systém výroby mobilních domů. Ovšem nic není samozřejmě tak úplně jednoduché. Některé úpravy jsou možné, dokonce existuje i „konfigurátor“, díky kterému si můžete namodelovat svůj budoucí nový domov, ale naproti tomu některé věci zůstávají neměnné, proto mají tyto objekt jisté výhody, ale také své nevýhody a právě to už si musí posoudit každý sám za sebe.

Ovšem pravdou je, že se snaží výrobci přizpůsobovat, takže vyrábí tradiční verze, samozřejmě v českém i zahraničním stylu, dále také moderní objekty a zapomínat nesmíme ani na dřevostavby čili objekty ze dřeva, které mohou vypadat jako „srubovice“.

Čemu dáte přednost v bydlení právě vy? Bude to nový moderní domeček nebo právě mobilní dřevostavba Lavarohouse?

žena kamna

Některé objekty vypadají až luxusně a naprosto úžasně, jiné splňují tradiční předpoklady klasického útulného a příjemného bydlení. Možností je nesčetně na výběr. Mnoho z objektů je celoročních, takže si můžete vybírat podle svých dalších preferencí, dívat se na velikost, polohu a rozlohu nebo vybavení. Některé mají už v základu plnohodnotnou kuchyni se základním vybavením, pohovku, skříně i postele a to vše dokonce v ceně.

Když jsme u té ceny, tak pořizovací náklady právě tohoto typu bydlení jsou velice ale opravdu stále velice nízké v porovnání s koupí bytu nebo výstavbou nového rodinného domu. Přihlédnout musíme i k tomu, že za tuto cenu máte kompletně celý velký dům, který bude jenom váš na vašem pozemku. Vlastní soukromí je přitom často k nezaplacení ještě k tomu když posoudíme, že objekt vám přivezou speciální přepravou a třeba i vybavený, takže se v podstatě nemusíte o nic starat.

žena dítě

Celoroční objekty jsou dobře zateplené, takže vás nečekají ani výrazné ceny za energie.

Objekty mohou z venkovní strany být pokryty přírodním materiálem v podobě dřeva, často se volí fasády právě ze dřeva připomínající dřevostavby. K tomu dřevo také mnohdy ladně doplňuji i interiér. Skvěle se totiž snoubí se světlými barvami.