Chcete-li se koupat doma na zahradě bezpečně stejně jako na veřejném koupališti, měli byste dávat maximální důraz na čistotu vody. Toho docílíte mnoha způsoby.

Nejen dezinfekce je funkční

Když se řekne léto, většina si hned vybaví tropické teploty. Není ani divu. Několik minulých letních prázdnin bylo až k nevydržení. Zatímco na jihu mají lidé alespoň moře, u nás nemáme nic. Proto také začaly bazény vyrůstat na českých zahradách https://www.kosmas.cz/knihy/209957/zuza-v-zahradach/ v mnohem hojnějším počtu než v minulých dekádách. Přeci jen, zajistit si doma vodní plochu je velká výhra. Nemusíte kvůli koupání chodit nikam daleko, vše potřebné máte hned o domu. Ovšem není všechno zlato co se třpytí. Není to totiž pouze radost, ale zároveň i trocha starostí. A také investic.

Bazén u domu

Abyste se mohli koupat co nejbezpečněji, potřebujete, aby voda byla čistá. Toho ale nedosáhnete pouze síťkou na nečistoty. Je potřeba vodu důkladně dezinfikovat. A proto je vhodné nakoupit ty správné chemické prostředky, s jejichž pomocí se to můžete snadno postarat.

Asi nejčastěji lidé sáhnou po chlorových preparátech a není divu. V naší zemi mají dlouhou tradici a prodavači je rádi doporučují. Navíc se jedná i o cenově hodně zajímavou dezinfekci, což je také pro mnoho lidí rozhodující. Ovšem nejedná se o jedinou dezinfekci na trhu. Své fanoušky mají třeba i mořská sůl nebo aktivní kyslík. Tyto přípravky, na rozdíl od chlóru, mají jednu velkou výhodu – nedráždí pokožku. Chlór dokáže být hodně agresivní, zvláště, pokud už máte nějakou vyrážku nebo trpíte kožní chorobou.

Koupající se dítě

Skvělé na nečistoty

Krom dezinfekce byste měli své peníze investovat i do některé z bazénových plachet chlorito.cz. Nejedná se o kdovíjak významnou položku, takže to vaši peněženku příliš neprovětrá, ale plachta vám může zásadním způsobem pomoci. Funguje totiž jako jakási provizorní stříška, která má za úkol zachytávat všechny velké i menší nečistoty, které by jinak skončily na vodní hladině. I to může nemalou měrou přispět k čistotě vody a třeba i ke snížení dávek jednotlivých chemikálií, což bude mít za následek i relativně velké úspory.