Život v dostatku je něčím, co člověk často bere jako naprostou samozřejmost. Ten, kdo si na sebe vydělá, kdo dokáže ze svých příjmů pokrýt všechny své životní náklady, to považuje za naprosto normální a nejednou si vůbec nepřipouští, že by tomu snad někdy mohlo být jinak.

Ale ono tomu jinak být může a v mnoha případech i je. Nejeden z našinců se tu více a tu méně potýká s finanční tísní, mnozí z nás si nemohou dovolit koupit či zaplatit všechno, co by chtěli, ba nejednou ani to, čeho je jim skutečně urgentně zapotřebí. A – nic si nenalhávejme – v podobné situaci může skončit každý. Klidně i ten, kdo to ve svém případě považuje na naprosto nepředstavitelné.

mince na stole

Stačí výraznější výpadek příjmu, ztráta zaměstnání, pochybení v podnikání, dlouhodobější nemoc nebo jiný zásadnější problém, a je to. Člověk může sklouznout do mínusu hravě, a to dokonce i ne vlastní vinou. A začnou mu těžké časy.

A jak překonat finanční problémy, u nichž nestačí ořezat výdaje a zvýšit pracovní nasazení? Jak zachránit skomírající podnikání, kterému se nedostává nezbytných investic?

Pro podobné případy tu může být třeba hypotéka na pozemek. Tedy typ nebankovní půjčky, spočívající v tom, že se tu poskytují tolik potřebné finanční prostředky použitelné na cokoliv výměnou za záruku v podobě zástavy vhodné nemovitosti.

měna euro

Díky takové zástavě tu žadatele nijak přísně neprověřují, díky ní se tu kladou jen minimální požadavky, jež musí dotyčný splnit, díky ní je tu vše vyřízeno lehce a rychle, a to za podmínek, jež mohou být velice přizpůsobivé potřebám žadatele a díky nimž není posléze problém takovou půjčku zase splatit.

Je to taková nebankovní hypotéka, která pomůže leckomu, a to i je-li tento z řad těch, kdo nemohou nabídnout ani značné příjmy, ani čisté registry dlužníků, kdo prostě nejsou – jak se říká – bonitní. A to může být pomoc splatitelná, a přitom k nezaplacení.