Představte si, že za sebou máte opravdu náročný den v práci. Co vám zaručeně pomůže se vzpamatovat z toho stresu? Co vám udělá radost po náročném dni? Pokud máte doma zvířecího mazlíčka, tak už jistě znáte odpověď. Ano, pravděpodobně to bude právě váš mazlíček, který vám vylepší den svou náklonností a mazlivostí, svou bezpodmínečnou láskou. Mazlíček, který se na vás celý den těšil a neváhá dat najevo svou radost z vašeho návratu. Buďme ovšem upřímní, někteří mazlíčci jsou k vítání jako stvoření, a někteří zkrátka ne.

dvě morčata

Pokud jste hrdým majitelem některého z rodu plazů nebo pavoukovců, pravděpodobně se žádného vřelého přijetí nedočkáte. Váš mazlíček vám bude věnovat pozornost až ve chvíli, kdy budete mít v ruce něco dobrého k jídlu. To samé platí i pro rybičky nebo třeba hmyzí kamarády, ti vás zkrátka vítat nebudou a se snižováním hladiny střesu vám tak výrazně nepomohou. 

Na druhou stranu, pokud má váš mazlíček čtyři nohy a je chlupatý, je to výhra. 

Je prokázáno, že fyzický kontakt, je jedno, zda lidský nebo zvířecí, pomáhá prokazatelně snižovat produkci stresových hormonů. Navíc čtyřnozí mazlíčci disponující ocasem jsou často vítací typy. Ano, je řeč o psech. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Takový chlupáč bude mít vždy dobrou náladu a vždy bude rád, že vás vidí. Hraní a mazlení se se psem vám pomůže zapomenout na vaše starosti a vylepší vám den.

kočka na posteli

To samozřejmě není jediná možnost. Například kočky jsou proslulé svou schopností poznat, kdy se jejich člověk necítí dobře a přichází se o něj postarat. A kočičí předení má navíc úžasné uklidňující účinky. Jedno chlupaté pomazlení dokáže rozehnat smutek i vztek, stačí jen mít jednoho chlupáče doma. A pokud dáváte přednost kapesnímu balení, morčata nebo potkani taky nejsou špatnou volbou. Oba hlodavci jsou velmi přítulní a dají se snadno ochočit. Odměnou za vaši trpělivost je potom jejich náklonnost a tiché kníkání, zatímco je hladíte a odpočíváte.