Od montáže klimatizace v Praze si slibujeme hlavně zajištění přijatelné teploty vzduchu v místnosti. V létě vzduch chladí a v ostatních měsících může přitápět, čímž docílíme takových životních podmínek, s nimiž se rychleji regeneruje náš poškozený organismus.

klimatizace v bytě

Lidské tělo je v současné době sužováno mnoha neblahými vlivy, které vyvolávají stresové podněty, a právě stres je zpravidla hlavní příčinou všech zdravotních problémů. Přičítáme mu především poškození imunitního systému a naším hlavním cílem by mělo být kromě zdravé výživy, pravidelného pohybu a kontroly vlastních negativních myšlenek i odstranění dalších stresujících vlivů, s nimiž se nejčastěji setkáváme právě ve městech – se smogem, hlukem a letním vedrem. Proti znečištění smogem lze bojovat ionizátory a čističkami vzduchu, proti hluku různými způsoby, ale proti vedru jen tím jediným – vzduchotechnikou. V zimě se totiž snadno oblékneme a zvýšíme tím tělesný komfort během chvíle, ale svléknout se z kůže v letním pařáku je nemožné, a nevyřeší to ani pravidelné sprchování.

Kanárské ostrovy

Jako na Kanárských ostrovech

Máte-li doma funkční splitovou klimatizaci, můžete si dopřát pobyt v místnosti na takové úrovni, jako kdybyste pobývali po celý rok na Kanárských ostrovech. Toto přirovnání vám přinášíme záměrně, neboť právě toto místo na Zemi má jedinečné klima, které příjemně překvapí každého nového návštěvníka.

Kanárské ostrovy jsou specifické svým podnebím, nachází se v subtropickém pásmu, nedaleko od břehů západní Afriky, kde končí pás saharské pouště. Jen pár stovek kilometrů východně odtud přesahují letní teploty naprosto běžně 40 stupňů Celsia, ale na „Kanárech“ celoročně nevyšplhají přes 25. Od ledna do prosince se tu denní teploty pohybují v příjemném rozmezí mezi 20 a 25 stupni Celsia, tedy takovém, jaké nastavíte na vaší klimatizaci.