Češi milují cestování. Kamkoliv jedete, potkáte jich spousty. Ať už je to dovolená u moře nebo na horách, Češi jsou zkrátka všude.
Celý rok se těšíme, až nastane ten okamžik, kdy v práci s úsměvem vypneme počítač, zabouchneme dveře a odtančíme domů, kde na nás čekají sbalené věci na dovolenou.
chorvatsko moře
Ať už je naložíme do auta, nebo vezmeme batoh na záda, a jdeme na autobus nebo vlak, vždycky je to čas, kdy jsme plní očekávání. Jakkoliv a kdekoliv dovolenou strávíme, vždy to znamená, že na okamžik opustíme stereotyp, hodíme starosti za hlavu a oddáme se novým zážitkům. Chceme si odpočinout, nabrat nové síly, poznat nová místa, místní kulturu a zvyky, vyzkoušet nové sporty.
kabinková lanovka
Část populace se vypravuje do hor za turistikou a horským sluníčkem, často na wellness pobyty, kdy se po výletě v kopcích oddáváme slastné masáži nebo vířivé koupeli. Oblíbené jsou destinace, kde jsou terény vhodné pro jízdu na horských kolech. Většinou jsou v provozu vleky, které za Vás udělají tu nejtěžší práci a vyvezou Vás až téměř na vrchol. Tam můžete buď pokračovat po udržovaných cyklotrasách po horském hřebenu, nebo se bezhlavě pustit do adrenalinového sjezdu.
dubrovník v chorvatsku
Kdo nejede na hory, jede za sluníčkem k moři. V posledních letech se stává stále oblíbenější destinací Německo a Polsko, kde můžete trávit dovolenou u Baltského moře. Cesta k pobřeží Vám bude trvat 5 až 8 hodin v závislosti na tom, odkud z Česka budete vyjíždět. Chorvatsko, bez pochyby u Čechů stále nejpopulárnější místo pro trávení letní dovolené, v posledních letech přitahuje ještě více turistů. I když cesta je o něco delší než k severním sousedům, určitě se vyplatí. Chorvatsko totiž není obyčejnou destinací, jak by se na první pohled mohlo zdát. Najdou se zde totiž i pláže, které můžou konkurovat plážím v Karibiku. Inspiraci můžete nalézt zde . Ideální období pro pobyt je začátek června nebo druhá polovina září, kdy už je dostatečně teplo, ale ještě poměrně liduprázdno.