Tu pravou chuť potravin, ovoce, zeleniny a jiných produktů mnozí lidé již ani nepamatují, pokud nevlastní alespoň malou zahrádku. Lidé, kteří takové štěstí nemají, si nemohou být přesně jistí, jaká je vlastně pravá chuť rajčat, jablek nebo například vajíček. U bioproduktů, jak už u masa, tak ovoce i zeleniny vynikne především původní chuť i vůně. Jsou naprosto bez jakýchkoliv zvýrazňovačů chutí a umělých aromat.


Bez chemie

Většina ze zemědělské produkce pochází z geneticky modifikovaných materiálů a také v potravinářství se běžně užívají chemické látky. Jejich zbytky se potom nacházejí i v ne biopotravinách, které konzumujeme. Při výrobě biopotravin se nepoužívají žádné chemicky ošetřené suroviny, pouze přírodní barviva a zároveň je zpracovávání surovin prováděno co nejšetrněji k samotnému produktu.


Chovná zvířata mohou mít lepší život

Pokud konzumujeme biopotraviny, tak máme také dobrý pocit z toho, že zvířata, která je pro nás vyprodukovala, mají lepší život než ta z běžných velkochovů. K tomu nejsou tato zvířata nacpána antibiotiky a hormony, které bychom jejich konzumací dostali dobrovolně do svého těla.

Nákupem bioproduktů si nekoupíme například jablka jedno jako druhé, bez sebemenších rozdílů, nablýskané, rudé, stejnoměrně kulaté, s naprostou absencí nežádoucích červíků, ale také s naprostou absencí jakýchkoliv vitamínů, minerálů, chutí a vůní. Za to však koupíme jakýsi plod přeplněný pesticidy a mající podezřele nekonečnou trvanlivost.

Ne všechny bioprodukty jsou však zárukou bezchybnosti. Například takové ochucené kefíry, zákysy a jogurtové nápoje, které jsou zdrojem mnoha cenných látek. Mimo tělu prospěšných plnohodnotných bílkovin, vápníku a probiotických kultur jsou však tyto ochucené varianty bioproduktů bohatým zdrojem cukru. Vybírejme raději neochucené varianty těchto produktů.
U müsli jsou potom nejzdravější sypané varianty müsli, které obsahují nezpracované vločky, semínka, sušené ovoce a oříšky.