Máte v plánu přestěhovat rodinný dům nebo byt v letním období? A očekáváte, že ve vámi zvoleném termínu uhodí tropická vedra? Pak se na takovou náročnou akci náležitě připravte.
Přípravné práce začněte s velkým předstihem – ideální termín pro stěhování je zpravidla v květnu nebo v září, tedy na jaře či na podzim, kdy bývají teploty ovzduší na přijatelné úrovni – není ani horko ani zima. V létě a v zimě bývá stěhování obtížnější a v létě je to i náročnější, co se týče přípravných prací – obíhání úřadů kvůli administrativě a balení věcí do krabic. Začněte proto s přípravou na letní stěhování v Praze 4 raději dříve a postupujte pomalu – každý den si vyhrazujte jen půl hodiny nebo hodinu na tuto pracovní činnost a věnujte více času odpočinku.
Doplňujte magnézium – v létě se díky zvýšenému pocení z organismu ztrácí více hořčíku, proto je rozumné jej doplňovat vhodnými suplementy, například minerální vodou Magnesia Extra. Vyvarujte se raději alkoholu a dodávejte do organismu i jiné potřebné ionty a vitamíny, například z ovocných šťáv z odšťavňovače.
Noční akce – je-li stěhovací firma ochotná přestěhovat vás ve večerních či nočních, případně brzkých ranních hodinách, lze této možnosti využít hlavně v létě, kdy je přes den nechutné vedro, zatímco večer a v noci je již teplota velmi příjemná.
Těžká fyzická práce – zejména v létě je namáhavá fyzická práce velmi vyčerpávající a vyplatí se přenechat ji stěhovákům. Týká se to nejen přenášení těžkých břemen, ale také demontáže a montáže nábytku. Náročné je to zejména při stěhování vestavěné skříně na míru nebo kuchyňské linky, ale i rozmontování psacího stolu nebo postele vám může dát pořádně zabrat.
Extrémní břemena – stěhovákům byste měli předem hlásit, že máte v domě či v bytě trezory, klavíry, velké křišťálové https://neoluxor.cz/beletrie/kristalove-kralovstvi–269736/ lustry, vzrostlé rostliny, rozlehlé koberce nebo jiná velmi těžká břemena, která se musí stěhovat ve speciálním režimu.